Infinitum velger XtraMile

Publisert av: Ludvig Johansen | Sist oppdatert: 20. oktober 2025

XtraMile er stolte over at Infinitum har valgt XtraMile som ny læringsplattform.

Infinitum AS er et norsk aksjeselskap som eier og drifter Norges panteordning for drikkevareemballasje av aluminium, stål og plast. Infinitum setter som mål at XtraMile skal tas i bruk av alle ansatte i organisasjonen, både i administrasjonen og i produksjonen.

XtraMile tar en prat med Tom Normann som leder for HR, HMS og Sikring i Infinitum.  

 
En komplett plattform for opplæring 
– Med XtraMile får vi en komplett og helhetlig læringsplattform som skal brukes til opplæring av ansatte i hele virksomheten, både administrasjon og produksjon, forteller Normann. 

I produksjonen skal plattformen bidra til at ansatte forstår gjeldende prosedyrer og retningslinjer, men også temaer som cybersikkerhet og nettvett. Med XtraMile får vi tilbudt opplæring til hele virksomheten, men også tilpasset de ulike roller og behov i organisasjonen, sier han. 

 
Brukervennlig grensesnitt og tilpasset design.  


Hvorfor valgte dere XtraMile?
 

 – Først og fremst på grunn av det brukervennlige grensesnittet. Det er intuitivt, enkelt å bruke og gjør det lett å laste opp eget innhold og bygge fullverdige kurs, sier Normann. 
 
Han trekker også frem muligheten til å tilpasse innholdet til Infinitums egen profil: – Vi kan bruke våre egne farger, logo og uttrykk, slik at kursene føles som en naturlig del av vår merkevare. 

Et annet viktig kriterium var flerspråklig støtte: 
– Vi er en multikulturell virksomhet med ansatte fra mange land. Med XtraMile sine funksjoner for flere språk kan vi være tryggere på at alle faktisk forstår innholdet. Det handler ikke bare om å gjennomføre kurs, men om å sikre reell forståelse. 

 

Vil kombinere egne og ferdige kurs  

Infinitum planlegger å produsere egne kurs basert på eget faglig materiale – særlig innenfor bransjespesifikke tema. Samtidig vil de supplere med ferdige kurs fra XtraMile, for eksempel innen IT-sikkerhet. 
 
– “Det er unødvendig å lage alt fra bunnen av. Når XtraMile allerede har gode, generelle kurs, som IT-sikkerhet,  kan vi heller bruke tiden på det som er unikt for oss, forklarer Normann”. 
 

Tilpasset alle ansatte – der de er 

Infinitum har en variert organisasjon med både administrative og produksjonsrettede roller. XtraMile gjør det mulig å tilby opplæring uansett hvor de ansatte befinner seg – på PC eller mobil – med korte og målrettede leksjoner som gir høy gjennomføringsgrad. 

   
Klar for neste fase 

Infinitum har allerede fullført første testfase av XtraMile. 
– Vi har hatt en veldig god dialog og oppfølging fra XtraMile. Nå ser vi frem til å ta løsningen i full bruk og fortsette utviklingen sammen, avslutter Normann. 

Tom_Normann_Infinitum
Bilde: Tom Normann, leder for HR, HMS og Sikring i Infinitum.


Om Infinitum 

Infinitum AS er et norsk aksjeselskap som eier og drifter Norges panteordning for drikkevareemballasje av aluminium, stål og plast. Selskapet ble etablert i 1999 og er eid av organisasjoner innen industri og handel. Målet til Infinitum er å sikre høyest mulig innsamling og resirkulering av pantebelagt emballasje for å redusere miljøbelastningen, og alt som pantes, blir resirkulert til nye produkter.